Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta natáhla bodovou šňůru, ve Varech urvala tři body!

28.10.2018 | Jakub Kudláč

I ve čtvrtém utkání sezóny dokázali sledge hokejisté Sparty bodovat. V rámci 5. kola České para hokejové ligy dle kapitána Jiřího Krupičky sice Pražané na ledě Karlových Varů neodehráli dobrý duel, i přesto ale vybojovali tři body za vítězství 3:2. Pokud zvládnou i svůj nedělní duel na ledě Litvínova (12:00), bodově se dotáhnou na první Zlín.

5. kolo | sobota 27.10.2018, 18:30 | Zimní stadion Ostrov

SKV Sharks Karlovy Vary - HC Sparta Praha sledge hokej

2:3

0:0, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky38. Forgo (Geier, Wágner), 45. Wágner (Geier, Hrbek) – 22. Novotný (Raul, J. Krupička), 35. J. Krupička (Z. Krupička), 44. Zapletal. Vyloučení: 1:2. Využití, v oslabení: Bez.

SKV Sharks Karlovy Vary: Korec – Berger, Wágner, Hrbek – Michalčín, Schneider, Jeřábek, Forgo, Haas, Geier, Karafiát

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – J. Krupička, Novotný, Zapletal – Frolík, Ohar, Nachtigalová, Raul, Z. Krupička

Komentář

První třetina byla spíše ve znamení vyloučení, gólovou radost přineslo až prostřední dějství. Ve 22. minutě vystavil do dobré pozice Novotného Raul, přičemž první jmenovaný střelou pod břevno otevřel skóre zápasu.

Po pěti minutách třetí třetiny Sparta odskočila do dvoubrankového trháku. Spolupráci bratrů Krupičků zakončil přehozením Korce Jiří.

Žraloci získali naději brankou Forga, přičemž následně bojovali o vyrovnání. Snahu Varů však hned v zárodku power-play zmařil trefou na 3:1 trefou od červené Jan Zapletal. Karlovarští sice ještě zvládli pětapadesát vteřin před koncem snížit opět na rozdíl jediné trefy, na víc už se však nezmohli.

Ohlasy

Miroslav Hrbek, útočník SKV Sharks Karlovy Vary: „Podali jsme dobrý výkon, bohužel nemáme žádné body. Měli jsme plno šancí, ale udělali jsme dvě chyby a dostali jsme dva góly. Máme problém se střílením branek, na dva góly se prostě vyhrávat nedá.“

Jiří Krupička, kapitán HC Sparta Praha: „Pro diváka to byl asi nepohledný zápas, hodně to bylo o bojovnosti. My jsme neplnili vůbec to, co jsme si řekli, byla to přetahovaná. Opět nás podržel gólman Vápenka, když Geier párkrát ujel. Zbytečně jsme ještě polevili za stavu 3:1, to už musíme v klidu dohrávat. Bylo to vyrovnané, ale vyhrál šťastnější. Každopádně ze hry nemám dobrý pocit.“