Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Poprvé před domácím publikem a bohužel bez bodu

21.10.2019 | Para Praha

Před slušnou návštěvou odehráli sparťanští parahokejisté první domácí utkání nové sezony. Po úvodní prohře ve Zlíně a vybojovaném těsném triumfu ve Studénce přivítali sparťanští bojovníci v sobotním duelu ve Škoda Icerinku parahokejisty Karlových Varů, se kterými v přítomnosti nejvyššího vedení našeho klubu padli po tuhém souboji 1:2.

"Bohužel jsme zápas s Karlovými Vary nezvládli po taktické stránce, neplnili jsme správně úkoly na svých postech. Soupeř byl díky tomu lepší a zaslouženě vyhrál," konstatoval Jan Zapletal, hráč a zároveň člen představenstva parahokejové Sparty. "Musíme se poučit a na tréninku na těchto situacích zapracovat. Liga je letos opravdu vyrovnaná," dodal.

Už před úvodním vhazováním bylo zřejmé, že naše parahokejisty požene v úvodním domácím střetnutí sezony sympaticky zaplněný Škoda Icerink ve Strašnicích. Zápas odstartovalo slavnostní vhazování z rukou generální manažerky HC Sparta Praha Barbory Snopkové Haberové. Ta parahokejistům oplatila jejich návštěvu na zápasech A-týmu.

„Jsme jeden tým. Celá Sparta má nejvyšší ambice, pokud se budeme vzájemně podporovat a motivovat, tak nás nikdo nezastaví. A právě parahokejisté jsou vzorem i ukázkou osobní statečnosti a schopnosti vypořádat se s životními výzvami. Novými dresy naše podpora nekončí. Budeme dělat všechno pro to, aby se cítili jako nedílná součást klubu,“ uvedla generální manažerka.

Ta sledovala úvodní sparťanské domácí snažení, které bylo již třetím zápasem sezony. Do té vstoupili parahokejisté porážkou 0:5 na ledě Zlína, ale vzápětí ji odčinili ve Studénce, kde zvítězili těsně 2:1. "Zápas jsme si prohráli sami. Musíme se poučit z vlastních chyb. I prohraný zápas ale může být malou výhrou ke zlepšení se do dalších zápasů," konstatovala letní posila Zdeněk Šafránek, který zároveň ocenil podporu sparťanských fanoušků na utkání.

Nabitá sezona parahokejistům ani zdaleka nekončí! Další domácí zápasy je čekají už za tři týdny, kdy ve Škoda Icerinku přivítají v sobotu 9. listopadu Olomouc a o den později vyzvou na stejném místě Mustangy z Pardubic.

 
Aktuální články
Utkání
Muži | sobota 19.10.2019, 13:30
3. kolo
1:2
Sparta - Karlovy Vary
 
Muži | Neděle 15.12.2019
10. kolo
1:2
Sparta - Studénka
 
Muži | Sobota 04.01.2020
11. kolo
3:4
Olomouc - Sparta
 
Muži | Neděle 05.01.2020
12. kolo
2:1
Pardubice - Sparta
 
 
RSS