Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta nezastavila ofenzivní sílu Zlína, na Moravu putují všechny body

04.11.2017 | Jakub Kudláč

Sledge hokejisté pražské Sparty nedokázali v 5. kole E. P. C. Management České sledge hokejové ligy bodovat s mitrovským Zlínem. Ofenzivní síla LAPPu domácí obranou, které chyběl Jan Zapletal, dokázala hned v úvodní třetině udeřit třikrát. Ačkoli Pražané ve zbytku duelu bojovali o zdramatizování, Moravané si výhru pohlídali a odvezli si tři body za výhru 4:1. V neděli od 14 hodin přijede na stadion do Neratovic Studénka, Sparta bude mít možnost reparátu.

5. kolo | sobota 04.11.2017, 13:30 | Neratovice

HC Sparta Praha sledge hokej - SHK LAPP Zlín

1:4

0:3, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 27. Frolík (Raul) – 5. Z. Hábl (Palát), 11. Palát (Z. Hábl, Šafránek), 14. Šafránek (Julina, Palát), 31. Stodůlka (Palát)Vyloučení: 3:2 Využití: 0:3 V oslabení: Bez Střely na branku: 10:27 Vyhraná vhazování: 15:20.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Z. Krupička, Raul, J. Krupička, Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Šafránek, D. Hábl, Turic, Palát, Stodůlka, Z. Hábl, Rauš

Komentář

Hned v úvodní akci mohli jít do vedení Pražané, Frolík sám před Matouškem ale neuspěl. Poté už Zlínští převzali otěže zápasu do svých rukou a začali využívat absence sparťanského obránce Jana Zapletala.

Nejprve zblízka neprostřelil Vápenku David Hábl, v 5. minutě už ale LAPP vedl. Kapitán Zlína Zdeněk Hábl našlápl ve střední třetině, projel soupeřovou obranou a ránou o horní tyč otevřel skóre utkání.

Za chvíli měli šance hostující Šafránek s Julinou, Vápenka ale držel stav 0:1. Vyrovnat mohli domácí při přesilovce, to se jim ale nepovedlo. Naopak Zlín v 11. minutě svou první přesilovku v zápase využil. Šafránek parádní střílenou přihrávkou daroval gól Davidu Palátovi.

Do kabin se šlo za stavu 0:3. Julina dlouhou nahrávkou z obranné třetiny vyslal do brejku Zdeňka Šafránka, jenž svou šancí nepohrdl.

V prostředním dějství hráči Zlína polevili, Pražané místy byli aktivnějším celkem, větší šance si ale netvořili. Lappáci mohli udeřit z rychlých brejků, Palát ani Stodůlka to ale nezvládli.

Sparta ale přeci jenom ve 27. minutě snížila. Zlínská obrana fatálně chybovala, Raul vyhrál osobní souboj a u druhé tyče našel zcela osamoceného Jana Frolíka, pro kterého nebyl problém dostat kotouč do sítě.

Hned v první minutě třetí části ale hrál Zlín třetí početní výhodu v zápase, a potřetí ji využil. Ránou z voleje uspěl Petr Stodůlka. Zlínští už si vedení o tři branky pohlídali, naopak vedení mohl navýšit ještě Zdeněk Hábl či Šafránek, pátý puk už ale Vápenka za svá záda nepustil.

Souboj dvou reprezentačních brankářů tak vyhrál zlínský Jan Matoušek, ten kryl devět z deseti pokusů soupeře.

Ohlasy

Jan Katauer, trenér HC Sparta Praha:Chyběl nám pilíř obrany Honza Zapletal. Zápas to byl dobrý, našim klukům toho nemůžu moc vytknout, ale zkrátka Honza chyběl. Soupeř si dával puky a dostával se lehko do šancí, které v první třetině proměnil a našlápl k výhře.“

Tomáš Sedláček, trenér SHK LAPP Zlín: „Do utkání jsme vstoupili dobře, v první třetině jsme dali tři branky, které nás uklidnily. Zápas jsme následně odehráli v určitém tempu, kdy jsme si pohlídali výsledek. Sice nám chyběli dva slovenští reprezentanti, i tak se ale kluci semkli a získali další potřebné body."