Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápas o všechno, Sparta se v sobotu doma utká s Pardubicemi o finálovou příčku

12.12.2017 | Jakub Kudláč

Dlouho vyhlížený duel se blíží. Již v sobotu se na neratovickém zimním stadionu od 18:15 hodin proti sobě postaví týmy Sparty a Pardubic. Nejsledovanější duel kola je pro Pražany stěžejní, buď vyhrají za tři body a dostanou se před Mustangy a získají naději na finále, či ztratí jakýkoliv bod a zůstanou o vzájemný zápas za Pardubicemi. Aktuálně ztrácí na druhou příčku zaručující finále bod. V neděli pak do Říčan přijede Olomouc, hraje se od 11:30.

Dosavadní problémy Spartě zařídil právě hned první letošní hrací víkend. Nejprve Sparta padla v Pardubicích 1:4, následně ztratila bod v Olomouci za výhru 2:1 v nájezdech. Poté Pražané tratili se Zlínem, to by však byly proti úřadujícímu mistrovi pouze bonusové body.


"Velmi jsme si těmi venkovními zápasy zavařili, víme to, ale už se nemůžeme ohlížet za sebe. Máme je teď doma a všichni víme, co musíme udělat," pověděl Jan Katauer, trenér HC Sparta Praha.

O neděli se moc nemluví, Sparta ví, že znovu s Olomoucí tratit už nesmí. Anebo, při černém scénáři a sobotním neúspěchu, už to bude jedno. "Základem všeho je, že musíme sobotu uhrát za tři body, žádný jiný výsledek nás před Pardubice neposune," řekl Katauer. Optimismu mu dodává výkon z Karlových Varů a výhra 5:2. "To nám ukázalo, že máme na to, abychom hráli finále," dodal.

Jeho tým má navíc handicap 1:4 z prvního duelu, v případě rovnosti bodů by tak bylo třeba vyhrát vyšším rozdílem, to ale není téma dne. Jasné je, že ani sobotní výhra nebude nic znamenat, pouze náskok dvou bodů tři kola před koncem. V tom předposledním mimochodem Sparta pojede do Zlína.


 
Aktuální články
Hororový víkend Sparty, osm gólů jí po Zlínu dala i Studénka

Horor. Co nikdy za čtrnáct let existence sledge hokejisté Sparty nezažili, se jim stalo tento víkend rovnou dvakrát. Osm gólů po včerejším...

 
Sparta má za sebou nejčernější den své historie, Zlínu podlehla rekordních 0:8

Nikdy. Prostě nikdy. Toto zažili sledge hokejisté Sparty poprvé. Byl to pro Pražany nejčernější den v jejich čtrnáctileté historii, na...

 
Do Prahy míří Zlín a Studénka. Porazí Pražané mistra i napodruhé?

Na led pražské Sparty míří v rámci 9. a 10. kola České para hokejové Zlín a Studénka. Pražany čekají těžké zápasy, jak říká...

 
Pražané jsou o víkendu bez bodu, nezvládli ani odvetu v Pardubicích
 
Sparta v prvním duelu podlehla doma Pardubicím
 
Spartu čeká dvojzápas s vicemistrovskými Pardubicemi. Potvrdí Pražané formu?
 
Sparta vyhrála v Litvínově a bodově se dotáhla na vedoucí Zlín!
 
Sparta natáhla bodovou šňůru, ve Varech urvala tři body!
 
Sparta hraje opět venku, zajíždí do Varů a Litvínova
 
Sparta bodovala i se Studénkou, prohrála až v nájezdech
 
Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018, 16:15
9. kolo
0:8
Sparta - Zlín
 
Muži | Neděle 09.12.2018, 11:15
10. kolo
1:8
Sparta - Studénka
 
Muži | Sobota 05.01.2019
11. kolo
VS.
Olomouc - Sparta
 
Muži | Sobota 02.02.2019
13. kolo
VS.
Sparta - Karlovy Vary
 
 
HC Sparta Praha sledge hokej - kontakt: Jakub Kudláč - kudlacmedia@seznam.cz RSS