Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nový domov Sparty už se buduje. Na sledge se posadila i primátorka Krnáčová

26.10.2017 | Jakub Kudláč, tisková zpráva Prahy 11

Nový domov sledge hokejistů Sparty Praha na Chodově už se buduje. Areál ledových sportů, který by měl být otevřen koncem roku 2018, patří do projektu města Prahy, který se snaží navýšit počet ledových ploch v hlavním městě. Při slavnostním otevření multifunkčního venkovního sportoviště, které je první etapou realizace Areálu zimních sportů, si primátorka města Prahy vyzkoušela také sledge hokejové sáně. Ty si mohou vyzkoušet i další návštěvníci na umělé ledové ploše.

Praha 11 otevřela multifunkční venkovní sportoviště při ZŠ Ke Kateřinkám a zahájila sportovní dny. Na návštěvníky čekala ukázka ledových sportů za účasti olympijských reprezentantů a trenérů či možnost vyzkoušet si umělou ledovou plochu. Už příští rok by zde totiž měl vyrůst Areál ledových sportů.


Ve středu 24. října proběhlo na Praze 11 slavnostní otevření nově vystavěných a revitalizovaných venkovních sportovišť v areálu Základní školy Ke Kateřinkám: běžecké dráhy se sektorem pro skok daleký, tří multifunkčních hřišť s vybavením pro malou kopanou, volejbal, basketbal, florbal, tenis a další sporty.

Oficiálně tak byla uzavřena první etapa realizace projektu výstavby Areálu ledových sportů, který by měl světlo světa spatřit již koncem příštího roku a své útočiště by zde měli mít i sledge hokejisté HC Sparta Praha. "Bude to skvělé, už se nemůžeme dočkat, až budeme mít někde svůj stabilní domov," řekl Jan Zapletal, předseda HC Sparta Praha sledge hokej.

Symbolický vstup do finální fáze vzniku areálu si proto nenechala ujít řada známých sportovců, včetně zlatého olympionika Milana Hniličky nebo paralympijských reprezentantů ČR ve sledge hokeji. Nechyběli samozřejmě ani zástupci vedení jedenácté městské části či pražská primátorka Adriana Krnáčová. 

Podle ní představuje nedostatek hal pro ledové sporty dluh, který má metropole vůči dětem i jejich rodičům. Praha ho prý však hodlá brzy splatit: „V příštím roce budeme mít v rozpočtu prostředky na projektovou přípravu výstavby pěti hal, které budou na různých místech Prahy,“ uvedla primátorka.

O děti jde v tomto případě především i podle starosty MČ Praha 11 Petra Jiravy (ANO), který zdůraznil potřebu zprostředkovat dětem co nepestřejší škálu sportovních aktivit a zároveň je tak k pohybu motivovat. 

Od městské části má tedy výstavba areálu rovněž maximální podporu.

Pro ochutnávku možností „ledového“ sportovního vyžití, které areál návštěvníkům nabídne, si lze nicméně dojít už dnes. V rámci sportovních dnů trvajících až do neděle je vedle nových sportovišť všem zájemcům k dispozici i plocha s umělým ledem o velikosti 8 x 10 metrů. Součástí bohatého doprovodného programu je pak například ukázka Lawn Bowls, sledge hokeje, krasobruslení v podání závodnice v kategorii mladší žačky, výuka základů bruslení a hokejových dovedností, karneval na ledě a nejrůznější soutěže. Sportovních dnů se zúčastní instruktoři a trenéři bruslení, hokeje a curlingu. Samozřejmostí je půjčovna bruslí.

 
Aktuální články
Hororový víkend Sparty, osm gólů jí po Zlínu dala i Studénka

Horor. Co nikdy za čtrnáct let existence sledge hokejisté Sparty nezažili, se jim stalo tento víkend rovnou dvakrát. Osm gólů po včerejším...

 
Sparta má za sebou nejčernější den své historie, Zlínu podlehla rekordních 0:8

Nikdy. Prostě nikdy. Toto zažili sledge hokejisté Sparty poprvé. Byl to pro Pražany nejčernější den v jejich čtrnáctileté historii, na...

 
Do Prahy míří Zlín a Studénka. Porazí Pražané mistra i napodruhé?

Na led pražské Sparty míří v rámci 9. a 10. kola České para hokejové Zlín a Studénka. Pražany čekají těžké zápasy, jak říká...

 
Pražané jsou o víkendu bez bodu, nezvládli ani odvetu v Pardubicích
 
Sparta v prvním duelu podlehla doma Pardubicím
 
Spartu čeká dvojzápas s vicemistrovskými Pardubicemi. Potvrdí Pražané formu?
 
Sparta vyhrála v Litvínově a bodově se dotáhla na vedoucí Zlín!
 
Sparta natáhla bodovou šňůru, ve Varech urvala tři body!
 
Sparta hraje opět venku, zajíždí do Varů a Litvínova
 
Sparta bodovala i se Studénkou, prohrála až v nájezdech
 
Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018, 16:15
9. kolo
0:8
Sparta - Zlín
 
Muži | Neděle 09.12.2018, 11:15
10. kolo
1:8
Sparta - Studénka
 
Muži | Sobota 05.01.2019
11. kolo
VS.
Olomouc - Sparta
 
Muži | Sobota 02.02.2019
13. kolo
VS.
Sparta - Karlovy Vary
 
 
HC Sparta Praha sledge hokej - kontakt: Jakub Kudláč - kudlacmedia@seznam.cz RSS