O nás

Občanské sdružení HC Sparta Praha bylo založeno v roce 2005. Hned v premiérové sezoně 2005-2006 se hráči Sparty stali mistry ligy. Tento úspěch zopakovali i následující rok. Následovala dvě druhá místa a jedno bronzové.

Klub má nyní stabilní zázemí, je připraven na nábor nových zájemců, pro které má kompletní vybavení.


Sledge vybavení:

Výstroj hráčů sledge hokeje sestává ze standardní výstroje hráčů ledního hokeje s tím, že hráči mají povinnost používat chránič hrdla a obličejové masky. Výstroj hráčů se nejvíce odlišuje u bruslí (hráči hrají na speciálních saních „sledge") a hokejek (slouží k vlastní hře a také k pohybu po ledové ploše).

Hokejky:

Hráč má dvě hokejky o délce max. 100 cm. Na konci každé z hokejek jsou kovové hroty, jimiž se odráží (bodá do ledu). Viz. obrázek


Co to obnáší?

Sledge hokej je kontaktní sport hrající se na ledě, ale určitě nejedná o sport nebezpečný. Je to nejrychlejší a jeden z nejrychleji se rozvíjejících paralympijských sportů a dovolujeme si říct i nejpohlednější. Sledge hokej je vhodný pro hráče, kteří mají v pořádku horní pohybový aparát a zvládají držet rovnováhu.

Jak začít?

Pokud máš rád kolektiv a líbí se ti hokej, jsi ten správný. Jsi-li muž či žena ve věku od 5 – 75 let s tělesným postižením, jsi vítán. Přijeď na trénink, chuť do hry, dobrou náladu a sportovní oblečení s sebou. Vybavení a plno rad již dostaneš od nás. Tedy hokejové vybavení, sáně, hokejky a odborné rady jak si to obléct a ustrojit.

Kdy, Kde a Kdo?

Trénujeme každý čtvrtek večer na zimním stadionu v Neratovicích. Datum i čas tréninku se ovšem může měnit dle aktuálních potřeb týmu.

Pokud si chceš vyzkoušet náš úžasný sport, napiš sms na číslo: 725 756 351, Jirka ti vše vysvětlí.

Neváhej a pojď mezi nás!