Sparta zvládla 6 zápasů v 6ti dnech. Vybojovala bronz a postup do play off


Sparta zvládla velmi náročný týden. V Rusku vybojovala bronzovou medaili kdy uhrála super výsledky s velmi těžkými soupeři a ihned jak se přesunula zpátky do Čech, tak ji čekl rozhodující víkend o play off. I tuhle bitvu ovšem kluci zvládli a mohli se radovat z postupu! :)

Sparta jede na Turnaj pořádající KHL do Ruské Ufy


Ruská KHL ku příležitosti ALL Star pořádá také sledge hokejový turnaj. Sparta je jední ze 4 týmů kteeří se tohoto turnaje zúčastní. Je to výborná šance změřit naše síly také s týmy ze Zemí Itálie, Ruska a Číny.

Turnaj se uskuteční 16-19.1.2017 v Ruské Ufě. Turnaj je pořádán že hraje každáý s každým a poté zápas o zlato a o bronz. Doufáme že placku přivezeme!

Další podrobnosti jak na FB tak zde.

Sparta dvakrát zdolala České Budějovice


Sparta se o víkendu dvakrát utkala s Českými Budějovicemi které před sezonou posílili z hráče z Rakouska. V sobotu v Budějovicích SParta od začátku diktovala tempo a soupeře do žádných šancí nepouštěla, naopak postupně navyšovala skore vždy po ose Zapletal a skorující Raul..

V neděli jako by došel Spartě dech a více chyběl kapitán který ležel se zlomeným žebrem doma. Nicméně i tento zápas Spartané zvládli a posunuli se na třetí místo v tabulce.

O víkendu nás čeká dvojzápas s Českými Budějovicemi


V sobotu sehrajeme zápas na hlavním zimáku v Českých Budějovicích. Budějovice před sezonou posílili o 6 hráčů z Rakouska. Takže zápas by měl být vyrovnaný a zajímavý. V neděli přivítáme stejný tým u Nás v Neratovicích.

Přijdte podpořit kdo můžete.

Sparta drží postup do play off


Sparta Praha i po třetím kole soutěže drží postupovou příčku do play off a dělí se o čtvrté místo se Zlínem který má lepší skore.

Sparta vede po prvním kole Ligu


Sparta Praha začala nový ročník slušným výkonem na hřišti Olomouce i Pardubic a odvezla si 6bodů. Všechny ostatní týmy ztráceli a tak je Spartička na prvním místě :)

Bitva o třetí místo Sledgehokejové ligy 2015/2016


Sparta skončila po základní části na třetím místě, kdy si v posledním zápase poradila s Vídní 11:0. A čeká ji už jen jedno utkání a to o medaile kdy se bude snažit porazit Pardubice které již 4 zápasy za sebou odcházejí ze vzájemných soubojů vítězně. 

Přijdte nás tedy povzbudit dne 19.3.2016 v 10:15 na zimní stadion v Neratovicích.

Sobotní zápas proti Českým Budějovicím je zrušen!


Sobotní zápas proti Českým Budějovicím je zrušen z důvody velké marodky soupeře.

Sparta zvládla roli favorita na výbornou a do sledge hokejové ligy poprvé naskočila žena


Již tento víkend pokračovala sledge hokejová liga a tým Sparty na svém ledě přivítal týmy z konce tabulky. Byl tedy pasován do role favorita a tuto svoji roly zvládl na výbornou.

V sobotu přivítal tým Studénky posílený o sledge hokejového matadora Flise (reprezentanta Polska). Nicméně Sparta hned od úvodních minut diktovala tempo a soupeře k ničemu nepouštěla a byla jen otázka času kdy se některý z hráčů prosadí. Stalo se tam v ve 4té minutě kdy otevřel skore Zdeněk Krupička. O pět minut později využil krásné nahrávky od Zapletala Jiří Krupička a již to bylo 2:0. Do konce první třetiny dokázali domácí navýšit své skore na 4:0 a začali dávat prostor i novým nadějím. Na led se podívala také první žena v historii sledge hokejové ligy Jana Nachtigalová. Jana si poprvé trošku odzkoušela jaké to je hrát soutěžní zápas s plánem ji více zapojit o den později.

Skore už se poté moc neměnilo a Sparta si hlídala bez obtíží své vítězství konečný stav utkání skončil 5:2.

V neděli dojeli Olomoučtí Kohouti s lehce oslabeným kádrem a taky to bylo na jejich hře znát. Olomouc se moc nedostávala ani ze své třetiny a tak skore rychle narůstalo. Jana Nachtigalová již hrála celý zápas ve standardním střídacím režimu a dokonce měla blízko ke své první asistenci J.

Nakonec po třetinách 4:0, 6:0 a 2:0 byl výsledek na konci zápasu 12:0 a Sparta si připsala povinných 6 bodů do tabulky.

Víkend zlepšených výkonů a bohužel jen 3 bodů


Sledge hokejisté Sparty v sobotu přivítali na svém ledě úřadujícího mistra ze Zlína. Zlín je opět velkým favoritem soutěže a tedy i tohoto utkání.

Sledgehokejisté Zlína měli většinu zápasu puk pod kontrolou ale Sparta dokázala jeho útoky zastavovat ve středním pásmu, popřípadě si útočníci soupeře vylámali zuby na dobře chytajícím Michalu Vápenkovi. I přes převahu Zlína šla do vedení Sparta. Zdeněk Krupička zavezl puk do útočné třetiny a vystřelil zlínský golma puk vyrazil. Ale z následného tlaku se podařilo ještě vystřelit Jirkovi Raulovi jehož střela díky teči zapadla za Matouškova záda.

Do třetí třetiny se vstupovalo s příznivým skore 1:0, ale Sparta očekávala velký tlak ze strany Zlína. Tento tlak ale dokázali Spartané nabourávat svojí dobrou hrou. Ale zlínský kapitám Zdeněk Hábl zvládnul projet Spartanskou obranou a krásnou individuální akcí srovnat skore a nakonec i vstřelit vítězný gól.

Sparta i přes svou prohru byla spokojená se svým výkonem a chtěla na něj navázat i v nedělním utkání.

V neděli přijel nováček ligy ze Slovenského Dolného Kubína. Nevědělo se co od tohoto soupeře očekávat a tak Sparta začala hru spíše odzadu. Nicméně hned v prvních minutách Spartané získali jistotu na své hokejky a Zdeněk Krupička vstřelil první gol zápasu ve 2. minutě. Zápas probíhal v režii Sparty, která slovenský tým moc nepouštěla ze svého útočného pásma. Postupně tak navyšovala skore až na konečných 7:0. Hattrikem se blýskli hned dva Sparťanští hráči a to Jiří Raul a Zdeněk Krupička.

Na další zápasy se můžete přijít podívat hned 21. a 22. 11. 2015 kdy přivítáme bývalého trenéra s asistentem kapitána v barvách Litvínova nebo v neděli také od 13:30 Karlovy Vary.

Budeme se na Vás těšit v Neratovicích

t:1�prZKR

Sledge hokejisté Sparty tento víkend nebodovaly a jsou v tabulce pátí


O víkendu 17.10. čekal Sparťanské sledge hokejisty pouze jeden zápas a to proti nedalekým Pardubicím. Sparťané nastupovali do s odhodláním uhlídat dva nejlepší hráče Pardubic  a to Pavla Kubeše a Bernharda Heringa. U prvního jmenovaného se jim to dařilo ale Bernhard potvrdil své kvality a hned ve třetí minutě otevřel skóre. Sparta se snažila odpovědět aktivnějším přístupem, ovšem Bernhard opět za úřadoval a v 7mé minutě navýšil skore na 2:0. Můžeme s klidem říct že Sparta byla ráda že je konec první třetiny nebot ta se jim po herní stránce vůbec nepovedla. Ve druhé třetině Sparta již v určitých fázích hry i zatlačila soupeře v jeho obranném pásmu, ovšem v jasných gólových situacích zklamali postupně jak Jirka Raul tak i Zdeněk Krupička či Jan Zapletal. Po těchto šancích se potvrdilo známé pravidlo nedáš dostaneš a již to bylo 3:0. Pomalu jsme se přehoupli do poslední třetiny která byla podobná jako druhá. Oba týmy měli šance ale jen Pardubice je dokázali využít i golově a tak zápas skončil 4:0. 

Po tomto kole tedy HC Sparta Praha sledge hokej je v tabulce pátá kdy je před ní Dolný Kubín který má odehráno o jeden zápas více. 

Na další zápasy HC Sparty Praha můžete přijít 7. a 8.11. v Neratovicích kdy domácí přivýtají úřadujícího mistra SHK Lapp Zlín a zahraniční tým Bencont Dolný Kubín.

Start do nové sezony se vydařil a Sparta veze 6 bodů z Moravy


O víkendu sledge hokejisté Sparty zahájili sezonu 2015-2016 vítězstvím na ledě Studénky a Olomouce.

V sobotu se hrálo kousek od Ostravy a šlo poznat že se jedná o první zápas v sezoně. Bohužel na Spartanské hokejky se vkrádala nervozita a také ne vyhranost. Nicméně se ujali vedení a nedali soupeři moc šancí aby náskok srovnal. Od druhé třetiny již šla Sparta za jistým bodovým ziskem. Nakonec Díky dalším trefám svých hráčů zvítězila 3:0.

V nedělní poledne tak hráči Sparty šly na led s vědomím že své první body již mají v kapse. Tento fakt jako by působil i na jejich psychiku a byli mnohem jistější v kombinaci. Hráči Sparty celkem jasně svého soupeře přehrávali a snad až na pár střel z dálky neměli hráči Olomouce šanci skórovat. Nicméně jedna ze střel od modré se ujala a tak nakonec skončilo utkání jasným výsledkem 6:1.

Příští zápas se hraje v Neratovicích u Prahy dne 17.10. a to proti Mustangům z Pardubic.


Sledge hokejisté HC Sparta Praha vstupují do nové sezony


Sparťanští sledge hokejisté vstoupí do nového ročníku České sledge hokejové ligy (ČSHL) v sobotu 26. září na ledě Studénky. Sezona 2015/2016 přinese řadu novinek včetně změny herního systému a rozšíření soutěže na deset týmů se zahraničními účastníky. Sparta si jako hlavní sezonní cíl určila zabudování nových hráčů do týmu a celkové rozšíření kádru. K oporám týmu opět budou patřit čeští reprezentanti – útočník a kapitán Zdeněk Krupička a brankář Michal Vápenka.  „Sezona 2015/2016 pro nás bude výjimečná. Sledge hokejová liga se totiž rozroste na deset týmů a bude mít i zahraniční účastníky, tedy slovenský a rakouský tým. Naším cílem je zapojit co nejvíc nových hráčů a rozšířit kádr. Aktuálně máme deset hráčů v poli, z toho tři jsou noví. Omlazování kádru jde pomalu. V týmu se nám mihne za rok třeba pět nebo sedm lidí, kteří si to chtějí zkusit, a je dobré, když jeden z nich zůstane a hraje. Výsledkově pro nás bude úspěchem páté nebo šesté místo,“ plánuje Jiří Krupička, předseda HC Sparta Praha sledge hokej.

V nové sezoně bude tým hospodařit s rozpočtem zhruba 500 tisíc korun „Máme propočítané, že bychom měli s penězi vyjít. Náročné bude samozřejmě cestování k zápasům do zahraničí, s novým systémem sezony vzrůstají náklady. Další finance jsme sháněli na opravu vybavení. Dostali jsme grant od hlavního města Prahy a grant od společnosti ČEPS. Díky tomu můžeme zajistit celou sezonu a opravit naše vybavení na zápasy. Za to chceme našim partnerům poděkovat. 

Tisková konference HC Sparta Praha sledge hokej


Ku příležitosti zahájení nové sezony bychom Vás rádi pozvali na tiskovou konferenci týmu HC Sparta Praha sledge hokej. Můžete se těšit na zhodnocení loňské sezony a také se dozvíte jaké jsou cíle pro tu sezonu následující. K dispozici Vám budou také reprezentanti Michal Vápenka a Zdeněk Krupička.

Budeme se těšit

Tři Sparťané na MS 2015 v Buffalu


Tři naši hráči se představí na blížícím se Mistrovství světa ve sledge hokeji, které se hraje v Buffalu. Samozřejmě držíme palce celému Českému týmu aby dosáhli alespoň na medaili :)

První zápas proti Norsku je možné vidět v neděli od 15:30 zde.

Druhý zápas ve skupině je proti Japonsku v pondělí od 15:30 zde.

A poslední zápas proti Kanadě ve středu od 23:30 zde.

Češi do toho! Češi do toho! Češi do toho!

HC Sparta Praha sledge hokej nakonec čtvrtá, SHK Lapp Zlín slaví titul


Sledge hokejisté Sparty nakonec podlehli v bitvě o třetí místo Karlovým Varům. Oba zápasy byli velice vyrovnané ale musíme sportovně musíme uznat že soubeř byl o něco lepší a zaslouženě se radoval z bronzové medaile. V zápase o první místo potvrdil Zlín roli velkého favorita a nedal Mustangům šanci. A tak HC Sparta Praha sledge hokej zůstává jediným týmem který dokázal Zlín v této sezoně porazit.

HC Sparta Praha sledge hokej DĚKUJE všem fanouškům a sponzorům


doufáme ve Vaši podporu v sezoně 2015/2016

HC Sparta Praha sledge hokej dnes vyzve SHK Pardubice v druhém utkání semifinále sledge hokejové ligy


HC Sparta Praha sledge hokej uvítá v Tipsport arene od 16:15 tým SHK Mustangové Pardubice a bude chtít vyhrát aby se hrálo i v neděli. První zápas v Pardubicích Spartane prohráli a tak musí vyhrát dvě utkání za sebou... Doufáme že podpoříte domácí sledge hokejisty .

Sparta po 8 letech vyhrála základní část, ale první utkání play off nezvládla


Bohužel Sparta nepotvrdila roli favorita a podlehla ve vyrovnaném utkání Mustangům z Pradubic 4:1. Hatrick na straně Pardubic vstřelila jejich posila na play off Hering(německý reprezentant). Špatný zápas ale může mýt každý tým a Sparta určitě bude chtít své zaváháí odčinit na domácí půdě ve dnech 31.1.2015 a 1.2.2015.

HC Sparta Praha sledge hokej je první po základní části a získala prezidentský pohár


Hráči Sparty sledge hokej dokázali o víkendu porazit Mustangy z Pardubic 4:2 a Kings České Budějovice 2:1

V sobotu se střetli hráči HC Sparta Praha sledge hokej s Mustangy z Pardubic a celé utkání měla Sparta nad svým soupeřem lehce navrch. Ovšem i tak soupeř dokázal utkání zdramatizovat když po chybách v obraně vyrovnal na 2:2. Hráči Sparty se celé utkání trápili hlavně s koncovkou, ale nakonec přeci jen dokázali urvat vítězství na svou stranu.

V neděli se čekalo že Sparta vyhraje v klidu a více než jednogólovým rozdílem, ale bohužel pokračovalo trápení v koncovce. A tak se po ne úplně pohledném zápase rozešli soupeři s výsledkem 2:1.

Tím hráči Sparty vyskočili na první místo v tabulce po základní části a rozhodli o složení dvojic pro Play off.

HC Sparta Praha sledge hokej vs Mustangové pradubice

Lapp Zlín vs Žraloci Karlovy Vary

Buldoci Neratovice podpořili sledge hokejisty Sparty


Ve prospěch týmu, který hraje své domácí zápasy rovněž v Neratovicích, totiž putoval z rukou šéfa Buldoků a bývalé opory Sparty Martina Chabady výtěžek ze vstupného. „Jsme rádi, že jsme to udělali a mělo to ohlas,“ komentoval Martin Chabada dar, který z jeho rukou převzali samotní hráči Sparty na čele s Martinem Zikmundem z Neratovic.

Na rozhodnutí podpořit je prý mělo vliv nejen to, že sparťané mají domovský stánek v Neratovicích. „Ty kluky musíme obdivovat. I přes fyzický handicap se věnují sportu a je to pro ně motivace, takže proč je nepodpořit.“ celý článek zde