Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Slovenská reprezentace (Zlín) porazila Spartu vysoko 5:0

28.09.2019 | Para Praha

Para hokejisté pražské Sparty vyšli na úvod sezóny bodově i gólové naprázdno, když nestačili poměrem 0:5 na mistrovský Zlín. Hodit za hlavu mohou porážku již v neděli, kdy jedou na led Studénky.

1. kolo | sobota 28.09.2019, 17:06 | PSG Aréna, Zlín

SHK LAPP Zlín - HC Sparta Praha sledge hokej

5:0

1:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Joppa (Turic, Z. Hábl), 16. Joppa (Ligda), 24. Joppa (Turic), 29. Joppa, 43. Z. Hábl (Joppa, Ligda). Vyloučení: 1:1 Využití: Bez. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 26:13 (10:5, 10:5, 6:3).

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Ferenčík, Z. Hábl – Joppa, Turic, D. Hábl, Ligda, Korman, Mach.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – J. Krupička, Zapletal, Raul – Ohar, Novotný, Frolík, Šafránek, Nachtigalová, Zikmund, Pšenčík.

Komentář

Domácí svého soupeře od úvodních minut přehrávali. V 6. minutě herní převahu zužitkoval Martin Joppa, jenž se dostal za obranu Pražanů a překonal Vápenku i přes to, že byl v úniku faulován. Do konce třetiny se dostal do vyložené šance ještě například David Hábl, ovšem neuspěl.

To za Spartu zahrozil Zdeněk Šafránek, který po sedmiletém působení ve Zlíně zažil hořkou premiéru v novém dresu. Sám unikal na Matouška, ten jej však vychytal. Domácí gólman se tak nastartoval k jistému výkonu, který byl nakonec podpořen čistým kontem.

Definitivně Zlín zlomil duel v prostředním děství. Už deset vteřin po jeho začátku se opět dostal do úniku Joppa, který se ani tentokrát nemýlil. Hattrick po stále zvyšujícím se tlaku Lappáků dokonal Joppa ve 24. minutě, kdy jej parádní nahrávkou, respektive přehozením branky od zadního mantinelu, našel zpoza brány našel Turic. Hosté reagovali oddechovým časem, ovšem marně.

A čtvrtý zásah přidal dvaadvacetiletý útočník krátce před přestávkou. Zrovna Zlín hrál oslabení, když Sparťan Šafránek, zřejmě ze staré známosti, ideálně přihrál na gól Martinu Joppovi.

Ve třetím dějství domácí už jen kontrolovali hru, přičemž na konečných 5:0 upravil po Joppově nahrávce Zdeněk Hábl.

„Čekali jsme od Sparty víc, to je pravda, ale nějaký odpor kladli. Dobře jsme napadali, měli problém s rozehrávkou, nedařilo se jim chodit moc do brejků,“ řekl Joppa, který v utkání zapsal 4+1. „Myslím, že čtyři góly jsem Spartě ještě nedal, asi jen hattrick. Při těch gólech mě kluci pěkně našli, ať už Robo Turic, Marian Ligda nebo Zdeněk Šafránek,“ smál se nad událostmi čtvrté branky zlínský forvard.

To Zdeňku Šafránkovi premiéra v novém dresu proti svému bývalému klubu dosti zhořkla. „Nešla by jiná otázka? Ne, byl jsem svázaný trochu, ale i tým jsme čekali od toho zápasu úplně něco jiného, ovšem výsledek je jednoznačný. Moc nevím, co k tomu říct,“ hovořil zklamaně Šafránek.

S trochou nadsázky, těšit jej mohla alespoň asistence u čtvrtého zlínského gólu, odpověď dlouhým smíchem však byla více než vypovídající. „Ale děkuji fanouškům, kteří po zápase skandovali mé jméno. Mám v srdci Zlín stále,“ vzkázal muž, který byl u pěti zlínských titulů.