Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta stoupá tabulkou vzhůru, deseti góly doma porazila Litvínov

22.10.2017 | Jakub Kudláč

Sledge hokejisté Sparty Praha stoupají ligovou tabulkou vzhůru. Ve 4. kole E. P. C. Management České sledge hokejové ligy na domácím ledě porazili poslední Litvínov vysoko 10:0 a zapsali tak šestibodový víkend poté, co v sobotou zvládli i duel s Karlovými Vary. Pražané se aktuálně nacházejí na třetí pozici s osmi body. Brankář Vápenka si připsal na konto víkend bez inkasované branky, proti poslednímu Litvínovu řídili tři střelci. Čtyři branky dal Jan Zapletal, hattrick zaznamenali Zdeněk Krupička a Jiří Raul.

4. kolo | neděle 22.10.2017, 16:15 | Neratovice

HC Sparta Praha sledge hokej - HC Sledge hokej Litvínov

10:0

2:0, 4:0, 4:0

Branky a nahrávky: 4. Zapletal, 13. Z. Krupička (Zapletal, Raul), 16. Zapletal (Z. Krupička), 20. Z. Krupička, 21. Raul (Zapletal), 25. Raul (Z. Krupička), 32. Raul, 38. Zapletal (J. Krupička), 43. Zapletal, 44. Z.Krupička (J. Krupička). Vyloučení: 3:1 Využití: 1:0 V oslabení: 2:0.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul (A), Zapletal, – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Pšenčík, Trefný.

HC Sledge hokej Litvínov: Kokeny – Kesselhut (A), Uhleman, Záluský – Matthes, Očenášek (C) , Zikmund, Veselý, Žižka.

Komentář

Domácí favorité od úvodního buly kontrolovali průběh zápasu. V první větší šanci zápasu Raul neuspěl, poté už ale Sparta zužitkovala početní výhodu, kdy se z kruhu přesně trefil Jan Zapletal.

Následně Pražané nadále svírali svého soupeře v jeho obranné třetině, na další trefu se však čekalo až do 13. minuty. V oslabení skončila úspěšně bratrská spolupráce Jirky a zakončujícího Zdeňka Krupičky - 2:0.

Úvod prostředního dějství byl pro domácí velmi plodný. Nejprve po minutě hry poslal kotouč do horních pater Kokenyho branky Jan Zapletal, načež navázal za tři minuty Zdeněk Krupička. Už na 5:0 zvyšoval v čase 20:42 šikovnou tečí Jiří Raul.

Reprezentant s erbem na hrudi se do pauzy prosadil ještě jednou, a to po brejkové situaci.

Ve třetí části domácí kompletovali hattricky. Nejprve jej v oslabení dovršil právě Jiří Raul, posléze se přidal i Jan Zapletal. Domácí zadák o něco později přidal i svou čtvrtou a celkově devátou branku utkání, přičemž na končených 10:0 uzavřel taktéž zkompletováním hattricku Zdeněk Krupička.

Ohlasy

Jan Katauer, trenér HC Sparta Praha: "Kluci k zápasu přistoupili tak, jak jsme si řekli v kabině. Soupeře jsme nepodcenili, vlétli jsme na něj a kluci splnili cíl. Uhráli jsme pěkný výsledek a zahráli si i mladí kluci. Jsem spokojený."

Karel Žižka, trenér HC Litvínov: "Byl to pro nás velmi těžký zápas, jelikož Sparta není soupeř na naše poměry. Snažili jsme se ale, abychom nedostali moc gólů, to se nám ale nepovedlo. Hráči se nechali unést a nehráli to, co jsme si řekli."