Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vápenka vynuloval Žraloky, Sparta v Holešovicích slavila tři body

21.10.2017 | Petr Pavlík

Třetí kolo České sledge hokejové ligy mělo pro sparťany velký význam. Poprvé se totiž představili před svým publikem, a navíc v pražských Holešovicích. Domácí trpělivě čekali na gólové příležitosti, které také přišly. V první třetině rozvlnil karlovarskou síť Jiří Raul a ve třetí třetině přidal pojistku forvard Jan Frolík. Sparťanský gólman Vápenka dokázal vynulovat všechny karlovarské střelce, a Sparta si tak i díky jeho zásluze připsala první tříbodovou výhru v sezóně za výhru 2:0. Pražané se tak posunuli v tabulce na čtvrtou pozici, v neděli 22. října hostí od 16:15 hodin v Neratovicích poslední Litvínov.

3. kolo | sobota 21.10.2017, 18:15 | Tipsport aréna Holešovice

HC Sparta Praha sledge hokej - SKV Sharks Karlovy Vary

2:0

1:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Raul (Zapletal), 38. Frolík (Z. Krupička). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul, Zapletal (A) – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), M. Novotný, J. Frolík, Nachtigalová, Ohar

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Bozděk) – Wágner, Nejedlý (A) – Schneider, Forgo, Haas, Kovářík, Geier (C), L. Karafiát, M. Volf

Komentář

Začátek utkání lépe svědčil jednoznačně domácím borcům. Sparťané hned v první minutě zahrozili, když z mezikruží poslal touš jen na zadním mantinel útočník Zdenek Krupička. Další dobrou šanci na skórování měl Frolík, ale domácímu útočníkovi v rozhodujícím okamžiku sjel puk z čepele. Pražané byli nadále aktivní a odměnou jim za tom byla první vstřelená branka. Zapletal poslal puk do skrumáže před gólmanem Machou, kterého pokořil svou dorážkou Jiří Raul

O necelé tři minuty později mohli hosté pomýšlet na vyrovnání! Haas zůstal úplně osamocen před Vápenkou a sparťanský brankář měl plné ruce a nohy práce, nakonec však dokázal odolat a nadále držel sparťanské vedení. Ve 12. minutě ujel do samostatného úniku Jiří Krupička, kterého na poslední chvíli odzbrojil Geier. Nic podstatného se už v prvním dějství neudálo.

Druhá perioda byla ještě o něco urputnější než ta předchozí. Zkraje prostřední části vlétl do pásma jako uragán kapitán hostí Geier, zavčasu byl však vystrnaděn do rohu kluziště. Na další velkou šanci si museli fanoušci počkat až do 23. minuty, ve které ujel karlovarské obraně Jiří Krupička. Sparťanský kapitán nabral patřičnou rychlost, ale v bezprostřední blízkosti našel jen beton připraveného Macha.

Utkání jako by se přemítlo do minisouboje obou kapitánů, kteří začali soutěžit, kdo bude mít na svědomí více gólových příležitostí. Geier si najel do pásma po pravé straně kluziště, svou rychlou střelou našel jen náruč gólmana Vápenky. Pět minut před začátkem velké přestávky měl namířeno do brejku Frolík, kterého však černá guma odmítla poslouchat. Sparťané měli v rukou otěže celého utkání a po dvou třetinách stále vedli jednobrankovým rozdílem.

Vstup do třetí části se s trochou nadsázky vydařil hostům. Možná i z toho důvodu, že ztráceli jeden gól. Do útočného pásma se vydal karlovarský forvard Haas. Domácí zadák Zapletal měl k puku blíže, a tak stihl před dotírajícím karlovarským útočníkem kotouč odpálit do bezpečí. Snad největší možnost na odčarování kouzla brankáře Vápenky měl na holi Forgo. Útočník hostí mířil do horních pater sparťanské klece, ale trefil pouze rameno domácího gólmana.

Na opačné straně si říkal o puk Novotný, který však byl ve špatném směru jízdy, a tak o puk záhy přišel. Ve 38. minutě už z toho byla branka! Jako klíčové se totiž ukázalo, že Sparťané nedovolili hostujícímu Wágnerovi vyvézt puk z pásma. Vzápětí přišel slušný závar na brankovišti Varů, ve kterém procedil touš za Machova záda Jan Frolík. Ihned na to nebezpečně nahazoval od modré Zapletal, puk ale skončil je na zadním plexy. Pražané posléze kontrolovali celý průběh utkání a dokráčeli k cenné tříbodové výhře!

Ohlasy

Jiří Krupička (kapitán HC Sparta Praha): „Myslím si, že tento zápas byl hodně vyrovnaný a urputný. Diváci přítomni v hale se rozhodně nenudili a bylo se na co koukat. Bohužel nepadalo tolik gólů. My jsme měli štěstí, že jsme dokázali vstřelit dva góly a soupeř žádný. Hrálo se ve vysokém tempu. Byl to líbivý hokej. Do příštích zápasů chceme zapracovat na fyzické kondici a samozřejmě také na koncovce. To je pro nás alfa omega, v tomto zápase jsme byli aktivnější, ale bohužel jsme to nepotvrdili více brankami. Jinak by to celé vypadalo jinak, takže tomuto prvku se musíme věnovat. Za dnešní tři body jsme moc rádi, musíme na to navázat.“

Miroslav Hrbek (hrající trenér SKV Žraloci Karlovy Vary): „Podle mě byl tento zápas hodně vyrovnaný. V utkání jsme si vypracovali nějaké šance, ale bohužel pro nás jsme je nedokázali proměnit. Sparta po našich dvou chybách v obranném pásmu před brankářem vstřelila góly a rozhodla. Při domácích stálo štěstí. Nám v sestavě chyběli dva hráči základní sestavy, ale na to se pochopitelně nemůžeme vymlouvat. Utkání bylo vyrovnané. Musíme zlepšit celkově bruslení na sledge saních, dnes dostali šanci noví kluci, kteří jsou ještě na rozhraní.“