Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta na závěr základní části vyhrála ve Studénce, rozhodl jediný gól Zdeňka Krupičky

21.01.2018 | Jakub Kudláč

Podruhé v sezóně stačilo sledge hokejistům pražské Sparty k vítězství jen jednou skórovat. V posledních kole základní části na ledě Studénky Pražané marně dobývali branku gólmana Kudely, kterého nakonec překonal až ve 34. minutě Zdeněk Krupička. Brankář Vápenka zapsal pátý shutout v sezóně.

14. kolo | neděle 21.01.2018, 12:45

HC KES Studénka - HC Sparta Praha sledge hokej

0:1

0:0, 0:0, 0:1

Branka a nahrávka: 34. Z. Krupička (Raul). Vyloučení: 1:0. Využití, v oslabení: Bez.

HC KES Studénka: Kudela M. – Kudela V., Fojtík, Mlčák, Kudrna, Chodurek, Prostředník

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Krupička J., Novotný, Krupička Z., Raul, Frolík, Nachtigalová, Trefný, Ohar

Komentář

Sparta po celé utkání potvrzovala, že je nejen na papíře lepším týmem. Měla ofenzivní i herní převahu a vypracovala si i více gólových šancí než její soupeř, v cestě za gólovou radostí hostujícím hráčům ale byl v poslední distanci vždy Martin Kudela, který leckdy v brankovišti soupeře čaroval.

Až ve čtvrté minutě třetí třetiny, přesněji v čase 33:55, poslal kotouč do branky Studénky Zdeněk Krupička po nahrávce Jiřího Raula. I ten měl v utkání mnoho šancí, ale až jeho nahrávka dopomohla Spartě k výhře. Jak se později ukázalo.

V poslední minutě si domácí střídačka vybrala oddechový čas. Využila získání útočné třetiny, ale i když se vhazovalo před Vápenkou, do nájezdů Studénka zápas nedostala.

Ohlasy

Martin Kudela (brankář HC KES Studénka): "Včera nám odpadlo utkání, takže jsme využili čas na trénink a dnes to bylo na ledě vidět. Dlouho jsme drželi Sparťany v šachu, nedovolili jsme jim skórovat. Až malá chybička na začátku třetí třetiny byla soupeřem potrestána. V dnešním utkání už vlastně ani o nic nešlo, jen si dobře zahrát a ten šťastnější vyhrál o gól."

Jiří Raul (útočník HC Sparta Praha): "Soupeř se na nás dobře připravil, ale je taky pravda, že jsme mu to hodně usnadnili naší špatnou hrou. Víme, že Martin chytá velmi dobře, takže bylo těžké jej překonat."