Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Gólman Michal Vápenka: Bronz znamená vydařenou sezónu

11.02.2018 | Jakub Kudláč

Sice si nesplnili svůj předsezónní sen zahrát si finále, i tak ale musí sezónu hodnotit jako vydařenou. Sledge hokejisté pražské Sparty po sedmi letech získali medaili, když v boji o bronz porazili Karlovy Vary 3:1.

"Sezóna Sparty byla určitě povedená, začlenili jsme do kádru mladé kluky Alexe Ohara s Kubou Trefným, hodně si zahrála i Jana Nachtigalová. Třetí místo je pro nás určitě dobrým výsledkem, jsme spokojení, značí to vydařenou sezónu," řekl Michal Vápenka, gólman HC Sparta Praha.

Ten odchytal celou sezónu, ve čtrnácti zápasech zapsal za 630 minut 23 inkasovaných gólů, což mu dělá průměr 1.64 gólu na zápas. Pětkrát vychytal čisté konto. "Ale je zápas a zápas. Třeba nula v Litvínově je méně než vychytaná výhra ve Zlíně, kdy bylo plno střel a porazili jsme tým, který celou sezónu nedal nikomu ani čuchnout. Udělalo nám to radost ze sportovního hlediska, že aspoň někdo ten Zlín porazil a nebyl to celý rok jenom válec. Sám jsem ale kdysi něco podobného zažil, v mistrovských sezónách, kdy jsem snad dvacet zápasů v řadě nedostal gól," vzpomíná s úsměvem na zlaté časy před více než deseti lety Vápenka.

Teď jsou časy alespoň bronzové, v závěrečném finále odrážel nájezdy karlovarských Žraloků. "Nebyl to úplně lehký zápas, byly tam nějaké úniky, jednou to byla tyčka, potom jsem tam skočil ani nevím jak. V zásadě jsme nebyli aktivnější, ale dali jsme víc branek," viděl hru ze svého brankářského pohledu bezmála dvoumetrový gólman.

 
Aktuální články
Hororový víkend Sparty, osm gólů jí po Zlínu dala i Studénka

Horor. Co nikdy za čtrnáct let existence sledge hokejisté Sparty nezažili, se jim stalo tento víkend rovnou dvakrát. Osm gólů po včerejším...

 
Sparta má za sebou nejčernější den své historie, Zlínu podlehla rekordních 0:8

Nikdy. Prostě nikdy. Toto zažili sledge hokejisté Sparty poprvé. Byl to pro Pražany nejčernější den v jejich čtrnáctileté historii, na...

 
Do Prahy míří Zlín a Studénka. Porazí Pražané mistra i napodruhé?

Na led pražské Sparty míří v rámci 9. a 10. kola České para hokejové Zlín a Studénka. Pražany čekají těžké zápasy, jak říká...

 
Pražané jsou o víkendu bez bodu, nezvládli ani odvetu v Pardubicích
 
Sparta v prvním duelu podlehla doma Pardubicím
 
Spartu čeká dvojzápas s vicemistrovskými Pardubicemi. Potvrdí Pražané formu?
 
Sparta vyhrála v Litvínově a bodově se dotáhla na vedoucí Zlín!
 
Sparta natáhla bodovou šňůru, ve Varech urvala tři body!
 
Sparta hraje opět venku, zajíždí do Varů a Litvínova
 
Sparta bodovala i se Studénkou, prohrála až v nájezdech
 
Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018, 16:15
9. kolo
0:8
Sparta - Zlín
 
Muži | Neděle 09.12.2018, 11:15
10. kolo
1:8
Sparta - Studénka
 
Muži | Sobota 05.01.2019
11. kolo
VS.
Olomouc - Sparta
 
Muži | Sobota 02.02.2019
13. kolo
VS.
Sparta - Karlovy Vary
 
 
HC Sparta Praha sledge hokej - kontakt: Jakub Kudláč - kudlacmedia@seznam.cz RSS