Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Reprezentanti Sparty se zúčastnili turnaje v Naganu, dovezli bronz

17.01.2018 | Jakub Kudláč

Čtyři zástupci sledge hokejové pražské Sparty se v tomto týdnu zúčastnili v dresu reprezentace akce v japonském Naganu. Na turnaji čtyř obsadili čeští hráči druhé místo, zlatou medaili jako parta okolo Jaromíra Jágra a Dominika Haška v roce 1998 ve stejné hale Big Hat si nepověsili na krk vinou semifinálové porážky 1:2 s Norskem.

Čtyři zástupci sledge hokejové Sparty se v uplynulém týdnu zúčastnili v dresu reprezentace akce v japonském Naganu. Na turnaji čtyř obsadili čeští hráči třetí místo, zlatou medaili jako parta okolo Jaromíra Jágra a Dominika Haška v roce 1998 ve stejné hale Big Hat si nepověsili na krk vinou úvodní porážky 1:4 s Jižní Koreou a semifinálovou prohrou 1:2 s Norskem.

Gólman Michal Vápenka, hráči Jiří Raul se Zdeňkem Krupičkou a asistent trenéra Jan Katauer, to je stálice Pražanů v české reprezentaci. Ve skupině se Česku v posledním přípravném turnaji před paralympiádou celkem vedlo, dokázala to výhra 4:2 nad Norskem, vítězný obrat zápasu s Japonskem během posledních pěti minut z 1:3 na 4:3. Jedinou porážkou byl duel s Jižní Koreou – 1:4.

V semifinále poté inkasovali Češi dvakrát během dvou minut, načež Norům podlehli 1:2. V duelu o bronz zvítězili 4:0. „S výsledky úplně spokojení nejsme, třeba to semifinále nás mrzí, ale je dobře, že jsme zjistili, jak jsou na tom naši soupeři na paralympiádě. S Koreou tam budeme potřebovat vyhrát, takže to byla pro nás velká zkušenost. Oni jsou rychlí, tím pádem trestají každou chybu,“ pověděl Zdeněk Krupička, útočník reprezentace a HC Sparta Praha.